Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.3) - en to es translation catalogue (20 entries)

en: None
es: Ninguno

en: Image
es: Imagen

en: Center
es: Centrado

en: General settings
es: Ajustes generales

en: Save
es: Guardar

en: Upload image
es: Subir imagen

en: Align
es: Alinear

en: Close
es: Cerrar

en: Caption
es: Etiqueta

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: Next »
es: Siguiente »

en: Alternative text
es: Texto alternativo

en: Image style
es: Estilo de imagen

en: {current} of {total}
es: {current} de {total}

en: « Prev
es: « Anterior

en: None (original image)
es: Ninguno (imagen original)

en: Uploads disabled
es: Subidas desactivadas

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
es: Subidas activadas, tamaño máximo: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
es: Descripción corta para discapacitados visuales
