Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Save
fr: Enregistrer

en: Upload image
fr: Transferer une image

en: Align
fr: Aligner

en: Close
fr: Fermer

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Next »
fr: Suivant »

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Image style
fr: Style d'image

en: {current} of {total}
fr: {current} sur {total}

en: « Prev
fr: « Préc.

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Uploads disabled
fr: Transferts désactivés

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
fr: Transferts activés, taille max. : @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
fr: Description courte pour les malvoyants
