Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Upload image
it: Upload immagine

en: Align
it: Allinea

en: Close
it: Chiudi

en: Caption
it: Didascalia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Next »
it: Succ »

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Image style
it: Stile immagine

en: {current} of {total}
it: {current} di {total}

en: « Prev
it: « Prec

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Uploads disabled
it: Upload disattivati

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
it: Caricamento abilitato, dimensione massima: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
it: Breve descrizione per i non vedenti
