Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: None
de: Keine

en: Image
de: Bild

en: Center
de: Zentriert

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Upload image
de: Bild hochladen

en: Align
de: Ausrichten

en: Close
de: Schließen

en: Caption
de: Beschriftung

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Next »
de: Weiter »

en: Alternative text
de: Alternativer Text

en: Image style
de: Bildstil

en: {current} of {total}
de: {current} von {total}

en: « Prev
de: « Zurück

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Uploads disabled
de: Uploads deaktiviert

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
de: Hochladen erlaubt, maximale Größe: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
de: Kurze Beschreibung für Personen mit Sehschwäche.
