Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: General settings
ro: Setări generale

en: Save
ro: Salvare

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Align
ro: Aliniere

en: Close
ro: Închideți

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Uploads disabled
ro: Încărcări dezactivate

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
ro: Încărcări activate, dimensiune maximă: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
ro: Scurtă descriere pentru persoanele cu deficiențe de vedere
