Synonyms (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Actions
hu: Műveletek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Search
hu: Keresés

en: Synonyms
hu: Szinonimák

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Entity
hu: Entitás

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Providers
hu: Szolgáltatók

en: Behaviors
hu: Viselkedések

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Validate @label
hu: @label érvényesítése
