Synonyms (2.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Search
ar: بحث

en: Synonyms
ar: مرادفات

en: Default
ar: الافتراضي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Contains
ar: يحتوي

en: Widget
ar: ودجة

en: Provider
ar: المزود

en: Entity
ar: الكيان

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة
