Synonyms (2.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (18 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Actions
he: פעולות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Search
he: חיפוש

en: Synonyms
he: שמות נרדפים

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Contains
he: מכיל

en: Widget
he: וידג'ט

en: Provider
he: ספק

en: Entity
he: יישות

en: Select
he: בחר

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה
