Synonyms (2.0.0-beta1) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Search
is: Leit

en: Synonyms
is: Samheiti

en: Default
is: Sjálfgefið

en: ID
is: Kenni

en: Contains
is: Inniheldur

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling
