Synonyms (2.0.0-beta2) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Actions
ca: Accions

en: Yes
ca: Sí

en: Search
ca: Cerca

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Default
ca: Per defecte

en: Contains
ca: Conté

en: Widget
ca: Giny

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Entity
ca: Entitat

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Behaviors
ca: Comportaments

en: Exposed
ca: Exposat

en: Validate @label
ca: Valida @label
