Synonyms (2.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Synonyms
fr: Synonymes

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Contains
fr: Contient

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Entity
fr: Entité

en: Select
fr: Sélectionner

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Starts with
fr: Commence par

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Providers
fr: Fournisseurs

en: Behaviors
fr: Comportements

en: Exposed
fr: Exposé

en: Widget configuration
fr: Configuration du widget

en: Validate @label
fr: Valider @label

en: Match operator
fr: Opérateur de mise en correspondance
