Synonyms (2.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Actions
tr: Eylemler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Search
tr: Ara

en: Synonyms
tr: Eşanlamlılar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Contains
tr: İçerir

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Entity
tr: Nesne

en: Select
tr: Seç

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Validate @label
tr: @label etiketini doğrula
