Synonyms (2.1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Actions
fa: عملکردها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Search
fa: جستجو

en: ID
fa: هویت

en: Contains
fa: شاملِ

en: Widget
fa: ساختار

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Entity
fa: عنصر

en: Select
fa: انتخاب

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Bundle
fa: بسته
