Synonyms (2.1.2) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Search
bn: অনুসন্ধান
