Synonyms (2.1.3) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Actions
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Search
ja: 検索

en: Synonyms
ja: シノニム（同義語）

en: Contains
ja: 含む

en: Widget
ja: ウィジェット

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Entity
ja: エンティティ

en: Select
ja: 選択

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Exposed
ja: 外部設置

en: Validate @label
ja: @label をバリデート
