Synonyms (2.1.3) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Search
ur: تلاش

en: ID
ur: شناخت

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
