Synonyms (2.1.3) - en to ku translation catalogue (8 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Search
ku: گەڕان

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە
