Synonyms (8.x-1.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (14 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Search
eu: Bilatu

en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: ID
eu: IDa

en: Contains
eu: Edukia

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Entity
eu: Entitatea

en: Select
eu: Aukeratu

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin
