Syntax Highlighter (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Theme
ja: テーマ

en: Input filters
ja: 入力フィルター

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Enabled languages
ja: 利用可能な言語

en: Installed
ja: インストール済み

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ja: PHPモードを選択した場合、%php の間にPHPコードを記入してください。正しくないコードを実行した場合、このDrupalサイトが正常に動作しなくなる可能性があるので注意してください。

en: PHP filter
ja: PHPフィルター

en: Pages or PHP code
ja: ページまたはPHPコード
