Syntax Highlighter (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Theme
nl: Thema

en: Input filters
nl: Invoerfilters

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Geef één pagina per regel op, als Drupal-paden. Het '*'-teken is een wildcard. Voorbeeldpaden zijn '%blog' voor de blog-pagina en '%blog-wildcard' voor elke persoonlijke blog. '%front' is de voorpagina.

en: Enabled languages
nl: Ingeschakelde talen

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nl: Als de PHP-modus is gekozen, geef dan de PHP-code op tussen %php. Merk op dat het uitvoeren van incorrecte PHP-code uw Drupalsite defect kan maken.

en: PHP filter
nl: PHP-filter

en: Pages or PHP code
nl: Pagina's of PHP-code
