Syslog Watcher (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Administration
id: Administrasi

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Link
id: Tautan

en: User
id: Pengguna

en: Separator
id: Pemisah

en: Line
id: Baris

en: Details
id: Rincian

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Default options
id: Opsi bawaan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Apply
id: Terapkan

en: More information
id: Informasi selengkapnya

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: About
id: Tentang

en: IP address
id: Alamat IP

en: Uses
id: Penggunaan

en: View events that have recently been logged.
id: Lihat kejadian yang terakhir dicatat sistem.
