Syslog Watcher (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Administration
de: Verwaltung

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: No log messages available.
de: Keine Protokollnachrichten verfügbar.

en: User
de: Benutzer

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Line
de: Zeile

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Default options
de: Standardeinstellungen

en: Default value
de: Standardwert

en: Apply
de: Anwenden

en: More information
de: Weitere Informationen

en: Pager
de: Seitennavigation

en: About
de: Über

en: IP address
de: IP-Adresse

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: View events that have recently been logged.
de: Zeigt die Ereignisse an, die zuletzt protokolliert wurden.

en: Referer
de: Referrer
