Syslog Watcher (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: No log messages available.
hi: संदेश लॉग उपलब्ध नहीं हैं

en: Link
hi: कड़ी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Line
hi: रेखा

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Default options
hi: तयशुदा विकल्प

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Apply
hi: लागू करें

en: More information
hi: अधिक जानकारी

en: Pager
hi: पेजर

en: About
hi: के बारे में

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: Uses
hi: उपयोग

en: View events that have recently been logged.
hi: उन घटनाओं को देखे जिन्हें हाल ही में लॉग किया गया है |
