System Monitor (2.0.0) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Go
fa: برو

en: Label
fa: برچسب

en: Icon
fa: شمایل

en: History
fa: تاریخچه

en: Path
fa: مسیر

en: Issues
fa: پی آمدها

en: ID
fa: شناسه

en: Issue
fa: پی آمد

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Error
fa: خطا

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Warning
fa: هشدار

en: OK
fa: موافقت

en: 1 year
fa: یک سال

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Pending
fa: معلق

en: Apply
fa: تایید

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Debugging
fa: اشکال‌زدایی

en: Dashboard
fa: میزکار
