System Monitor (2.0.0) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Go
fr: Allez

en: Label
fr: Libellé

en: Icon
fr: Icône

en: History
fr: Historique

en: Path
fr: Chemin

en: Issues
fr: Publications

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Issue
fr: Ticket

en: Configure
fr: Configurer

en: Error
fr: Erreur

en: Utilities
fr: Utilitaires

en: Roles
fr: Rôles

en: Warning
fr: Avertissement

en: 3 months
fr: 3 mois

en: 6 months
fr: 6 mois

en: 1 year
fr: 1 an

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Pending
fr: En attente

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: 1 month
fr: 1 mois

en: Records per page
fr: Enregistrements par page

en: Apply
fr: Appliquer

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: Allowed Roles
fr: Rôles autorisés

en: Machine name
fr: Nom système

en: Debugging
fr: Débogage

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Resolved
fr: Résolu

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
