System Monitor (2.0.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Go
id: Cari

en: Icon
id: Ikon

en: History
id: Riwayat

en: Path
id: Jalur

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Error
id: Kesalahan

en: Roles
id: Peran

en: Warning
id: Peringatan

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Pending
id: Tertunda

en: Apply
id: Terapkan

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Debugging
id: Pencarian bug

en: Dashboard
id: Dasbor
