System Monitor (2.0.1) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Label
ast: Etiqueta

en: History
ast: Historial

en: Path
ast: Camín

en: Configure
ast: Configurar

en: Error
ast: Fallu

en: Configuration
ast: Configuración
