System Monitor (2.0.1) - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Tags
eu: Etiketak

en: Go
eu: Joan

en: Label
eu: Etiketa

en: History
eu: Historia

en: Path
eu: Bide-izena

en: ID
eu: IDa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Error
eu: Errorea

en: Roles
eu: Zereginak

en: Warning
eu: Kontuz

en: OK
eu: Ados

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Apply
eu: Ezarri

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Dashboard
eu: Aginte-panela
