System Monitor (2.0.1) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Utilities
kn: ಸವಲತ್ತುಗಳು

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Global Settings
kn: ಜಾಗತಿಕ ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: Debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆ
