System Monitor (2.0.1) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Label
ku: پێناس

en: History
ku: مێژوو

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Error
ku: هەڵە

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: OK
ku: باشە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Dashboard
ku: داشبۆرد
