System Monitor (2.0.1) - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Go
oc: Anatz

en: Label
oc: Etiqueta

en: History
oc: Istoric

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Roles
oc: Ròtles

en: Warning
oc: Avertiment

en: OK
oc: D'acòrdi

en: 3 months
oc: 3 meses

en: 6 months
oc: 6 meses

en: 1 year
oc: 1 an

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Pending
oc: En espèra

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: Apply
oc: Aplicar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd
