System Monitor (2.0.2) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: History
fil: Kasaysayan

en: Path
fil: Landas

en: Configure
fil: Ayusin

en: Error
fil: Mali

en: Roles
fil: Mga papel

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Dashboard
fil: Dashbord
