System Monitor (2.0.2) - en to hy translation catalogue (17 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Label
hy: Պիտակ

en: History
hy: Պատմություն

en: Path
hy: Ուղի

en: Configure
hy: կարգավորել

en: Error
hy: Սխալ

en: Roles
hy: Դերեր

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Dashboard
hy: Վահանակ

en: @label
hy: @label (@column)
