System Monitor (2.0.2) - en to is translation catalogue (19 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Label
is: Merking

en: Icon
is: Táknmynd

en: History
is: Saga

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: Configure
is: Stilla

en: Error
is: Villa

en: Roles
is: Hlutverk

en: Warning
is: Viðvörun

en: OK
is: Í lagi

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Apply
is: Virkja

en: 1 week
is: 1 vika
