System Monitor (2.0.3) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Go
hi: चले जाओ

en: Label
hi: लेबल

en: Icon
hi: चिन्ह

en: History
hi: इतिहास

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Error
hi: त्रुटि

en: Roles
hi: भूमिका

en: Warning
hi: चेतावनी

en: OK
hi: ठीक है

en: 3 months
hi: 3 महीने

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Apply
hi: लागू करें

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Debugging
hi: दोषमार्जन
