System Monitor (2.0.3) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Go
nl: Filter

en: Icon
nl: Pictogram

en: History
nl: Historie

en: Path
nl: Pad

en: Issues
nl: Uitgaven

en: Issue
nl: Uitgave

en: Configure
nl: Instellen

en: Error
nl: Fout

en: Roles
nl: Rollen

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Pending
nl: In afwachting

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: 1 month
nl: 1 maand

en: Apply
nl: Toepassen

en: Allowed Roles
nl: Toegestane rollen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Debugging
nl: Debuggen

en: Resolved
nl: Opgelost

en: Healthy
nl: Gezond

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
