System Monitor (2.0.3) - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Tags
is: Frámerki

en: History
is: Søga

en: Path
is: Leið

en: Configure
is: Samanset

en: Error
is: Feilur

en: Roles
is: Leiklutir

en: Machine name
is: Maskinnavn
