System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Icon
de: Symbol

en: History
de: Verlauf

en: Path
de: Pfad

en: Issues
de: Newsletter-Ausgaben

en: Issue
de: Ausgabe

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Error
de: Fehler

en: Utilities
de: Utilities (Dienstprogramme)

en: Roles
de: Rollen

en: Warning
de: Warnung

en: 3 months
de: 3 Monate

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Pending
de: Ausstehend

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: Enable debug mode
de: Debug-Modus einschalten

en: 1 month
de: 1 Monat

en: Apply
de: Anwenden

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Task description
de: Aufgabenbeschreibung

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Machine name
de: Systemname

en: 7 days
de: 7 Tage

en: Debugging
de: Fehlersuche

en: Resolved
de: Gelöst

en: 15 days
de: 15 Tage

en: 30 days
de: 30 Tage

en: 90 days
de: 90 Tage

en: Footer settings
de: Fußzeileneinstellungen

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Go to page
de: Gehe zu Seite
