System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: History
eo: Historio

en: Path
eo: Vojo

en: ID
eo: Identigilo

en: Configure
eo: Agordu

en: Error
eo: Eraro

en: Roles
eo: Roloj

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Apply
eo: Apliku

en: Dashboard
eo: Instrumentejo
