System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (30 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Tags
es: Etiquetas

en: Go
es: Ir

en: Label
es: Etiqueta

en: Icon
es: Icono

en: History
es: Historial

en: Path
es: Ruta

en: Issues
es: Incidencias

en: Issue
es: Incidencia

en: Configure
es: Configurar

en: Utilities
es: Utilidades

en: Warning
es: Advertencia

en: 1 year
es: 1 año

en: Configuration
es: Configuración

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Pending
es: Pendiente

en: Global Settings
es: Opciones Globales

en: Enable debug mode
es: Activar modo de depuración

en: Apply
es: Aplicar

en: 1 week
es: Una semana

en: Allowed Roles
es: Roles permitidos

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Debugging
es: Depuración

en: Dashboard
es: Panel de control

en: Resolved
es: Resuelto

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
