System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Go
it: Vai

en: Label
it: Etichetta

en: Icon
it: Icona

en: History
it: Cronologia

en: Path
it: Percorso

en: Configure
it: Configura

en: Error
it: Errore

en: Roles
it: Ruoli

en: Warning
it: Avviso

en: Configuration
it: Configurazione

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Pending
it: In sospeso

en: Apply
it: Applica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
