System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Tags
ja: タグ

en: Go
ja: 実行

en: Label
ja: ラベル

en: Icon
ja: アイコン

en: History
ja: 履歴

en: Path
ja: パス

en: Configure
ja: 設定

en: Error
ja: エラー

en: Roles
ja: 役割

en: Warning
ja: 警告

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Apply
ja: 適用

en: 1 week
ja: 1週間

en: Copyright
ja: 著作権

en: Allowed Roles
ja: 許可された役割

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Debugging
ja: デバッグ処理

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: 30 days
ja: 30日

en: 90 days
ja: 90日
