System Monitor (3.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: History
th: ประวัติ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: Issue
th: เล่มปี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Warning
th: การเตือน

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Copyright
th: ลิขสิทธิ์

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Dashboard
th: หน้าหลัก
