Taarikh (8.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (14 entries)

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: Mon
ne: सोमबार

en: Tue
ne: मंगलबार

en: Wed
ne: बुधबार

en: Thu
ne: विहीबार

en: Sat
ne: सनिबार

en: Sun
ne: आईतबार

en: Su
ne: आईतबार

en: Mo
ne: सोमबार

en: Tu
ne: मंगलबार

en: We
ne: बुधबार

en: Th
ne: बिहिबार

en: Fr
ne: सुक्रवार

en: Sa
ne: सनिबार
