Taarikh (8.x-1.0-alpha1) - en to ta translation catalogue (15 entries)

en: Date format
ta: தேதி வடிவம்

en: Mon
ta: திங்

en: Tue
ta: செவ்

en: Wed
ta: புத

en: Thu
ta: வியா

en: Sat
ta: சனி

en: Sun
ta: ஞாயி

en: Su
ta: ஞா

en: Mo
ta: தி

en: Tu
ta: செ

en: We
ta: பு

en: Th
ta: வி

en: Fr
ta: வெ

en: Sa
ta: ச

en: About
ta: பற்றி
