Taarikh (8.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: Mon
te: సోమ

en: Tue
te: మంగళ

en: Wed
te: బుధ

en: Thu
te: గురు

en: Sat
te: శని

en: Sun
te: ఆది

en: Date/Time
te: తేదీ/సమయం

en: Su
te: ఆ

en: Mo
te: సో

en: Tu
te: మం

en: We
te: బు

en: Th
te: గు

en: Fr
te: శు

en: Sa
te: శ

en: About
te: గురించి
