Taarikh (8.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: Date format
ca: Format de la data

en: Fields
ca: Camps

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: Su
ca: Dg.

en: Mo
ca: Dl.

en: Tu
ca: Dt.

en: We
ca: Dc.

en: Th
ca: Dj.

en: Fr
ca: Dv.

en: Sa
ca: Ds.

en: About
ca: Detalls

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
ca: La data %field és requerida. Introduïu una data en el format %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
ca: La data %field no és vàlida. Introduïu una data en el format %format.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ca: Escolliu un format per a mostrar la data. Estigueu segurs d'establir un format correcte per al camp, p. ex. ometeu l'hora per a un camp que només té una data.
