Taarikh (8.x-1.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Mon
ug: دۈ

en: Tue
ug: سە

en: Wed
ug: چا

en: Thu
ug: پە

en: Sat
ug: شە

en: Sun
ug: يە

en: About
ug: ھەققىدە
