Taarikh (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (19 entries)

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Fields
fi: Kentät

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: Mo
fi: Ma

en: Tu
fi: Ti

en: We
fi: Ke

en: Th
fi: To

en: Fr
fi: Pe

en: Sa
fi: La

en: About
fi: Tietoja

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
fi: Päivämääräkenttä %field on pakollinen. Ole hyvä ja syötä päivämäärä muodossa %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
fi: Arvo päivämääräkentässä %field ei ole kelvollinen. Ole hyvä ja syötä päivämäärä muodossa %format.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
fi: Valitse päivämäärän esitysmuoto. Varmista että asetat oikean muodon kentälle, esimerkiksi älä syötä kellonaikaa kentälle joka sallii ainoastaan päivämäärän.

en: Format: @display
fi: Muoto: @display
