Taarikh (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Mon
hi: सोम

en: Tue
hi: मंगल

en: Wed
hi: बुध

en: Thu
hi: गुरु

en: Sat
hi: शनि

en: Sun
hi: रवि

en: Su
hi: रवि

en: Mo
hi: सोम

en: Tu
hi: मंगल

en: We
hi: बुध

en: Th
hi: गुरु

en: Fr
hi: शुक्र

en: Sa
hi: शनि

en: About
hi: के बारे में

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
hi: %field तारीख आवश्यक है। कृपया प्रारूप %format में एक तारीख दर्ज करें।

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
hi: %field दिनांक अमान्य है। कृपया %format प्रारूप में एक तारीख दर्ज करें।
